Dr. Nuray Şentürk

1981 Nevşehir doğumludur. İlk ve orta öğretimini Ürgüp’te, lise eğitimini de Nevşehir Özel Kardelen Koleji’nde tamamlamıştır. Evli ve 3 çocuk annesidir. 2007 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Tıp doktoru diplomasını almıştır.

Sırasıyla Kaymaklı Sağlık Ocağı, Nevşehir Çocuk Hastalıkları Hastanesi, İl Sağlık Müdürlüğü Yataklı Tedavi Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Tuzköy Aile Hekimliği, Derinkuyu Aile Hekimliği, Verem Savaş Dispanseri Hekimliği ve Avanos Aile Hekimliği’nde görev yaptı.

Kendisi de akupunktur tedavisi ile 23 kilo verdikten sonra bu konuya olan ilgisi daha da arttı. Ankara Gazi Üniversitesi’nden 2016 yılında Sağlık Bakanlığı onaylı akapunktur eğitimini tamamladı.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden Ozon, Hacamat, Mezoterapi eğitimlerini aldı. Nöral Terapi Derneği’nin düzenlediği Nöral Terapi 1. ve 2. basamak eğitimlerini aldı. Ayrıca Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Derneği’nden Obezite Tedavisi’nde Akupunktur ve Elektro Lipoliz Uygulamaları Eğitimi’ni ve Radyestezi, Bioenerji ve Beş Duyu Akupunktur eğitimlerini aldı.

Uzman ekibiyle birlikte halen Dr. Nuray Şentürk Akupunktur isimli merkeziyle Nevşehir’de hizmet vermektedir.